Basın Haberleri
  • Ana Sayfa
  • Haberler
  • Basın Haberleri
  • Akalın Isıl İşlem den öğrenciler için çok güzel hareket
Akalın Isıl İşlem den öğrenciler için çok güzel hareket

Metal Isıl İşlem Sanayicileri Derneği (MISAD) çatısında hayata geçen Kariyer Etkinlikleri kapsamında Akalın Isıl İşlem Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Akalın, Sincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Ziyareti üyesi oldukları MISAD bünyesinde gerçekleştirdiklerini belirten Akalın, Fabrika Müdürümüz Fırat Sapçı ile birlikte 16 Nisan'da gerçekleştirdiğimiz ziyaret gayet verimli geçti. Sektörümüzün ve ülkemizin geleceği gençlerle bir arada olmak heyecan vericiydi. Ziyaretimizde hem firmamız Akalın Isıl İşlem hakkında bilgiler paylaştık hem de ısıl işlem dersi niteliğinde bir konferans verdik diye konuştu.  
 

FABRİKA ZİYARETİ GELECEK HAFTA

Ziyaretin ikinci bacağının da gerçekleşmek üzere olduğu bilgisini veren Akalın, 25 Nisan Perşembe günü de Sincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıftan 25 öğrenci ile öğretmenleri fabrikamıza iade-i zayeret geçekleştirecekler dedi. Öğrencileri ve öğretmenleri Akalın Isıl İşlem'de ağırlayacakları için mutlu olduklarını belirten Akalın şöyle konuştu: Türk ısıl işlem sektörünün geleceği olan öğrenciler ve onları yetiştiren öğretmenlerimizle planladığımız bu ziyaretleri çok önemsiyoruz. Fabrika ziyareti ile öğrenciler, bu zamana kadar kitaplardan okudukları ısıl işlem uygulamalarını gerçek bir fabrika ortamında görme şansı yakalayacaklar. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerinizle birlikte bir de öğlen yemeği yiyeceğiz, bir süredir bu organizasyonların hazırlıkları içerisindeyiz.
 

HER ÖĞRENCİYE İSME ÖZEL SERTİFİKA

Akalın Isıl İşlem i ziyarete gelecek 25 öğrencinin her birinin ismine özel MISAD-Akalın Isıl İşlem olarak sertifika hazırladıklarını da belirten Akalın, öğrencilere eşlik edecek öğretmenlere de teşekkür plaketi vereceklerini söyledi. Akalın, Sincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini 25 Nisan Perşembe günü okullarından alarak Ankara OSTİM'deki fabrika alanına getirecekleri söyledi. Akalın, MISAD önderliğinde gerçekleşen bu organizasyon sayesine öğrencilerin ısıl işlemi yerinde görüp incelemelerde bulunabileceklerini belirtti. 
 

24 NİSAN'DA BİR ZİYARET DAHA VAR

Akalın, MISAD çatısında hayata geçen Kariyer Etkinlikleri kapsamında 24 Nisan Çarşamba günü de OSTİM Şehit Alper Zor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makina Bölümü 11. sınıftan 2 si kız 37 öğrenciyi Okul Müdürü Tuncay Uçar önderliğinde Akalın Isıl İşlem'de ağırlayacaklarını da söyledi. Gerçek ısıl işlem ortamını ne kadar çok öğrencimize gösterebilirsek sektörümüzün geleceğinin o kadar parlayacağını düşünüyorum. Şimdiden fiziki ortamda birşeyleri görmek, bilmek önemli. Sincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine planladığımız gibi, OSTİM Şehit Alper Zor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nden gelecek 37 öğrencimizin için de isimlerine özel sertifika, öğretmenleri için de plaket hazırladık diye konuştu.

BENZER İÇERİKLER